WikiWiex.com

Като самозатварящ екран баня?

Андрю, Новосибирск задава въпроса:
Добър ден! Тъй като смятам да направя в ремонта на банята, целта е да се доведе до съзнанието на всеки детайл. Това е пространството под банята има желание да се затвори. Просто не знам какво означава това, за да ми каже как suschestvuyut.Poetomu затворите ваната екран? Аз обикновено маломерни баня. Аз ще направя всичко сам, специални умения в изграждането на никой. Самият аз нося в категорията на домашните майстори. Ето защо, питам аз, за ​​да разгледа този нюанс. Добре дошли всички препоръки по този въпрос. Благодаря ви предварително.


Експертни отговори:

Видове материали за екрани под ваната

Ако целта е да се скрие пространството под ваната от любопитни очи, трябва да разбера как да се затвори баня екран. По-специално, това познание ще бъде полезна за тези, които искат да правят всичко сами. Настройка на екрана играе чисто декоративна функция приложение. Тя трябваше да се прикрие всички грозни тръби и комуникационни мивки под ваната. Монтаж на екрана включва две версии:

  • производство екрани у дома с последващо сглобяване;
  • покупка на завършен екран.

Изберете първата опция, не само ще спестите пари, но и за да се осигури допълнителна функционалност на продукта, което го прави по-удобен за използване.

Декоративни или функционалност?

Първата стъпка е да се разбере какво готовия екрана. Преди всичко, това сглобяема конструкция, която се продава в строителни супермаркети. В повечето случаи, произвеждат такива продукти за баня дъното на пластмаса. Основният плюс - широка гама от тониращи разтвори, подходящи за всеки дизайн. Голямата лекота на използване има екран с врати. Последно класифицирани според вида на отваряне и се плъзгат и люлеене. Плъзгащи панел достатъчно практичен в баните с малки размери.

Улесняване на разтоварването на висящи шкафчета на допълнителни елементи ще се изработи прибиращи рафтове или чекмеджета. И ако е необходимо, шкафчетата могат да бъдат премахнати напълно.

Предимства на готови продукти:

  • Влажността на 100%;
  • цвят възпроизвежда най-популярните цветове на плочки;
  • лесно да се грижи за тях;
  • мигновени монтаж-демонтаж;
  • За инструкции за самостоятелно сглобяване, предоставени от производителя.

Или по-добре със собствените си ръце?

Списък на материали за производство на DIY:

  • влагоустойчив гипсокартон (10-12 mm);
  • PVC панели или плочки;
  • плочки.

Първата стъпка е изграждането на рамката. Това обикновено се прави от дървени или алуминиеви профили. Елементите са фиксирани директно на стените и пода. След това се зашива рамка гипсокартон. Не забравяйте да включите люка, което е полезно, когато тръбата одит.

В основата на плочката под екрана на тухлите, предвидени или пяна блокове от циментовата каша. За водопроводни услуги незабавно да напуснат през прозореца, така че в бъдеще да не се прибягва до премахването на капиталовите стени.

След изпълнението на всички проекти работи субстрат повърхност фурнир завършващ материал, който може да бъде мозайка, PVC панели, дървени летви, декоративен камък и дори кожата.

Предимствата на този метод:

  • дълъг експлоатационен живот;
  • надеждна конструкция;
  • Лек грижа и хигиена.

Когато е подходящо подиума под в банята? След това, когато банята просторен.

Нека да работим етапа.

Първи етаж подравнени. Това е последвано от полагането на водоснабдяване и изтичане на комуникация. На статив, изработен от тухлена зидария. На върха на корицата с водоустойчив шперплат.

Забележка: целостта на подиум баня включва инсталацията директно към него. Въпреки че е възможно да се сложи в банята, а в нишата.

Бока зашит влагоустойчив гипсокартон или експандиран пенополистирол плочи. Изборът финала за подиума, се вземат под внимание цялостната цветова схема на помещението.

версия Предимства:

  • декоративни и мащаб;
  • издръжливост и сила.

За да затворите ваната да използвате предложените варианти. И изграждането на подиума е по-добре да се възложи на капитана.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден