WikiWiex.com

Какво може да бъде залепен плочки

Видео за "Лепене плочки на бои, дърво, метал. Вижте"

Какво може да бъде залепен плочки
Игор, Перм задава въпроса:
Добър ден! Семейството ми планира да направи ремонт вкъщи. За да съхраните цялата работа беше решено да се извърши само себе си. За изпълнението на тази мисия, разбира се, тя падна на мен. Провеждане на работата, аз започнах с ремонт на стаи. Аз ги променили балатум, тапети pokleit и възстановени тавани. Сега всичко изглежда добре, чист и естетичен. Сега е време да се работи най-трудното - е ремонтирана банята. Решихме да направим задълбочен, така отстранява старата настилка да го замени с нов. Аз съм в живота ми никога не се е занимавал с подобна дейност. И така, аз просто не знам какво се използва вид материал за монтаж плочки. Prompt, моля, на какво лепило плочки?


Експертни отговори:

Видео по темата "Възможно ли е да залепите плочките на giprochnuyu банята стена?"

Видове решения за лепене на плочки

Tile - тя е много красива и здрава довършителни материали. Но в същото време тя е доста крехко. Така че мисля за това, което залепите плочките, първо трябва да се грижи за надеждността на състава. През това време, не може да се избегне изопачаване на плочката или евентуалното му разрушаване. За да се предотврати това, през последните години най-често се използва специален лепило за плочки. Съвместимост тя прилича на разтвора, но има малко по-различни характеристики.

Видео по темата "Как да се залепят плочките на шперплат"

Преди това като материал за облицовка в банята се прилага епоксидна или обикновен цимент. Епоксидно лепило е добър само допускат малки по размер плочки върху гладки повърхности. Ако се използва цимент, е било необходимо да се приложи решение в даден момент. Ако съответната точка от корекция, а след това трябва да се направи е прав. След 2-3 минути, вече бях напълно премахване на плочки от стената и отново се прилага цимента.

В допълнение към теракота е напълно излекувана, трябваше да чакат много дълго време. Продължителността на сушене пъти зависи от дебелината на слоя и разтворът се използва, може да варира от 48 до 72 часа.

Видео по темата "Възможно ли е да се залепи на плочките в банята на върха на боя на водна основа на лепилото KREPS Усилвател"

Плочки лепило, за разлика от цимент може да се прилага повече еднакви слоеве. Това осигурява оптимални размери плочки на стената. Освен това, съставът на плоча решение позволява годни плочки в рамките на 30 минути след прилагане. Това може да стане съвсем спокойно, без да се страхува, че лепилото ще загуби своята свързване и еластични свойства.

Освен това, такова решение дава възможност за регулиране на вертикалната стена и хоризонталното ниво. Това е особено вярно в случая, когато монтажната повърхност е с голяма кривина. Но подравнява равнината на стената, трябва да се помни, че дебелината на лепилото в същото време не трябва да надвишава 25-30 мм. В противен случай, такава плочка ще бъде невъзможно да се установи качеството и висока влажност на въздуха, тя ще падне бързо. Това ще помогне да се избегне предварително третиране самолет на стената с помощта на пясък и циментова замазка.

Видео "Как да керемида лежи върху мазилката гипс"

Да положи плочки в стройни редици, лепилото е необходимо да се подготви хомогенно. Освен това, най-добре е да го постави на самата плочка. Хомогенен състав може да бъде получен с бъркалка, която може да бъде събрана от свредлото или удар. В този случай, е необходимо да се следи количеството на водата. Тя трябва да бъде такава, че готовия състав се е превърнала в гъста тесто.

За да се намали разходът на материал към детайла е необходимо да се положи в 5 точки - една в центъра и четирите ъгъла. Приложеното количество лепило трябва да бъде избрана за окото. Така е по-добре да се използва по-голямо количество на състава. Недостатъчно количество на веществото ще доведе до образуването на кухини, които могат допълнително да доведе до появата на пукнатини по стената. Излишъкът от лепило при монтажа същото ще се изцеди. Тя може да бъде сглобена в общ контейнер и се използва повторно. лепило време пълното втвърдяване ще бъде около 24 часа.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден